DAN KRUHA

Autor: Mateja Bajza Meniga, 22. 10. 2018.

15.10.2018. U 10 sati obilježili smo Dan kruha. Dan zahvalnosti na plodovima zemlje u našoj školi. Donijeli smo kolača, kifli, kruha, pogače, voća i povrća. Naš je svećenik Ivan Cesar blagoslovio doneseno. Učenici, učitelji, ravnateljica i ostali su uživali u donesenoj hrani, a dio nje smo odnijeli u Starački dom Petek. Svi su bili sretni, ponosni i zadovoljni.

Sara Jambrešić

reko je medvjed.

rekle su pčele

reko je vuk.

reko je ćuk.

rekli su svi hvala

na kruškama reci i ti.

Patricia Vrhovec

Hvala na kukuruzu,

na tom žutom kukuruzu,

na tom finom kukuruzu,

na tom velikom kukuruzu,

hvala na kukuruzu.

Hvala na zemlji što plod daje,

na čovjeku što kukuruz sije,

na Suncu što zemlju grije.

Hvala na kukuruzu i na

svakom drugom plodu!