VAŽNA OBAVIJEST ZA RODITELJE UČENIKA RAZREDNE NASTAVE OŠ LUKA

Autor: Tihana Jurec, 20. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika razredne nastave OŠ Luka,

danas, 20. svibnja 2020., Škola je zaprimila Nove preporuke za organizaciju razredne nastave od 25.5. od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja i Upute HZJZ-a. Navedeni dokumenti nalaze se u prilogu i molimo vas da ih detaljno proučite.

Prvo od svega želimo naglasiti da su radovi sanacije od posljedica potresa završeni, izvršen je nadzor arhitekta te je zgrada škole u potpunosti sigurna i može zaprimati djecu i djelatnike.

Vi roditelji sukladno ovim dokumentima možete poslati djecu u školu, no naglašavamo da u školu nikako ne dolazite u pratnji djeteta u sljedećim slučajevima:

ako imate simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna

temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako vam je

izrečena mjera samoizolacije ili ako imate saznanja da su zaraženi s COVID-19 i

da ne dovodite dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena

tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima

izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje Uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.

Najbitnije upute su sljedeće:

• Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.

• Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije.

• Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.

• Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

• Škola ne uzima izjava od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu. Roditeljima treba omogućiti naknadno uključivanje djeteta u školu.

• Roditelj/skrbnik treba se upoznati s Uputama HZJZ-a u cjelini.

• Roditelji su značajna karika u krugu povjerenja za učenje, ali i za podršku učeniku u općem razvoju, usvajanju vrijednosti i odgoja u cjelini.

Molimo vas da se strogo držite ovih uputa.

Nadalje, prijevoz školskim autobusom je organiziran u redovnim linijama.

Smjena će isključivo biti jutarnja te će se raditi po redovnom rasporedu.

Školska prehrana će biti osigurana, a jelovnik se nalazi na web stranici Škole.

Naglašavamo da nema nikakve prepreke da svoje dijete naknadno uključite u nastavu.

Za djecu koja imaju pomoćnika u nastavi, pomoćnik će biti prisutan, no uz strogu mjeru korištenja maske za lice.

Molimo vas da ukoliko pošaljete dijete na nastavu u ponedjeljak, 25. svibnja, da ih detaljno uputite i upozorite na bitne stvari koje se mogu iščitati iz ovih dokumenata, a to je redovito održavanje higijene.

Škola je osigurala dovoljnu količinu dezinficijensa i sapuna te će svi učenici u ponedjeljak još dodatno dobiti savjete i upute od strane nastavnika.

Za predmetnu nastavu nastava i dalje ide na daljinu, tj. online.

Škola u ponedjeljak normalno počinje s radom, nastavnici će biti u školi, a na vas apeliramo da savjesno i odgovorno pristupite svojoj odluci.

S poštovanjem,

Uprava OŠ Luka