OŠ LUKA – NAŠIH 10 GODINA

Autor: Kornelija Petrović, 15. 1. 2017.

U četvrtak, 22. prosinca 2016., u našoj je sportskoj dvorani točno u 18:00 sati započela božićna priredba pod nazivom „OŠ LUKA - NAŠIH 10 GODINA“.

Prvo je nastupao zbor viših razreda i otpjevao himnu 'Lijepa naša domovino'. Svi su se ustali na noge i ponosno gledali u naše mlade pjevače. Nakon himne je učenica Karla istupila iz zbora i zaželjela svima dobru večer te najavila ravnateljicu. Ravnateljica Jasminka Ferek se ustala i krenula prema govornici. Zaželjela nam je dobrodošlicu. Iz govora smo saznali da je među nama bio i naš župnik Ivan Cestar. Podsjetila nas je kako smo se okupili kako bi obilježili 10 godina samostalnosti naše škole. Pričala je o našim učenicima i učiteljima, o tetama kuharicama i drugim djelatnicima škole. Nakon par minuta Željko Kostanjčar je održao kratak govor te smo nastavili s programom. Zbor nam je ponovo zapjevao pjesmu 'Moja škola'. Zatim je uslijedila dramska grupa nižih i viših razreda. Obje su grupe imale po dvije recitacije. Od vrlo šaljive pjesme o školi do vrlo dubokoumne pjesme koja nam govori kako je bitno nikad se ne predavati.

Nakon toga nam je voditeljica Karla ponovo došla najaviti sljedeće točke. Ema i Karla su nam priredile jednu ljubavnu pjesmu 'Dancing on my own'. Njihovi su glasovi ispunili cijelu dvoranu i svi smo se naježili. Naše male plesačice iz ritmike Ema izvele su svoju točku kao učenice jednog razreda zajedno s učenicom Tenom u ulozi učiteljice. Sve su se rasplesale i u takvom smo tempu ostali kad su stigli glumci iz dramske grupe viših razreda, Dario i Laura, u izvedbi 'Kod frizera'. Iako ih je bilo samo dvoje, dobro su nas nasmijali. Pokazali su nam kako je to kada zanimljiva mušterija posjeti frizera. Nakon smijeha zbor je zapjevao božićne pjesme. Svi smo se rasplesali pa i neki profesori.

Na kraju priredbe ponovo nam je nastupila voditeljica Karla i svima zaželjela sretne nadolazeće blagdane. Neki su se nakon prirede ustali i otišli kući, no bilo je i onih koji su ostali sjediti i gledati divno ukrašenu dvoranu. Neki su sa svojim roditeljima razgledavali izložene učeničke radove. Mnoga su se djeca zadržala kako bi se pozdravila s bivšim djelatnicima škole koji su došli na priredbu. Bilo je to kao obiteljsko okupljanje. Na izlasku iz dvorane par djevojaka iz grupe mladih prirodnjaka su dijelile ručno izrađene cvjetiće - broševe. Priredba i cjelokupni dojam večeri bio je tako krasan da je rijetko koga ostavio ravnodušnim.

Božićna predstava

« Ožujak 2024 »