> Knjižnica  > Projekti

wiki-dveri

PROJEKT WIKI-DVERI

Wiki-dveri projekt je Gradske knjižnice Ante Kovačića iz Zaprešića, u sklopu kojega učenici viših razreda osnovnih škola zaprešićkoga kraja, uz pomoć knjižničara Gradske knjižnice, izrađuju internetsku stranicu http://www.wiki-dveri.info. Cilj projekta je stvaranje internetske stranice koja će na jednome mjestu objediniti informacije o kulturnoj i prirodnoj baštini zaprešićkoga kraja, upoznavanje mladih o važnosti čuvanja baštine i stvaranja zapisa o njoj, popularizacija Zavičajne zbirke Gradske knjižnice i stvaranje nove građe za nju, obrazovanje mladih u području digitalne pismenosti te razvijanje suradničke kulture i timskoga rada.

Projekt su financijski podržali Grad Zaprešić i Zagrebačka županija, a Knjižnica osigurava sve što je potrebno za provođenje projekta: prostor, literaturu, informatičku opremu, brz pristup internetu, radionice, istraživačke izlete te poduku, pomoć i nadzor svojih informacijskih stručnjaka, knjižničara.

Sa svakim istraživačkim timom učenika radi se individualno kako bi krajnji rezultati projekta bili što uspješniji. Učenici prikupljaju informacije o lokalitetima (pisane, fotografske i videozapise), pišu i uređuju članke za objavu na internetu te izrađuju i dizajniraju web-stranice, koristeći pritom MediaWiki, aplikaciju otvorenog koda.

Više o projektu i temama možete pročitati na linku:

Obavijest o upisu u prvi razred školske godine 2019./2020.

Upisi će se održati 4.6.2019. godine od 9,00 do 13,00 sati.

Ponijeti potrebnu dokumentaciju:

3. ispravu o prebivalištu ili boravištu roditelja, odnosno skrbnika

Obavijest o održavanju pregleda za utrđivanje psihofizičkog stanja djeteta

pregledi za utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta održat će se u prostorijama Osnovne škole Luka 29. i 30. travnja 2019. godine.

Roditeljski sastanak o upisu djece koja ispunjavaju uvjete za upis u 1. razred Osnovne škole Luka, održat će se u utorak, 26.3.2019. godine u 18,00 sati u prostorijama OŠ Luka.

« Siječanj 2020 »