preskoči na sadržaj

Osnovna škola Luka

 > Knjižnica  > Lektira
Lektira

POPIS FILMOVA ZA SATOVE MEDIJSKE KULTURE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmove možete gledati preko navedenih poveznica na CARNet-ovoj MEDUZI putem Carnetove lozinke ili na HRTi portalu uz prethodnu registraciju.

Korištenje CARNetove Meduze je potpuno besplatno i dostupno iz cijelog svijeta. No, kako biste pregledali zaštićene video zapise na sustavu, potrebno je imati korisnički račun iz AAI@EduHr sustava. Svi zainteresirani korisnici uslugom HRTi mogu se koristiti na platformama poput osobnih računala s operativnim sustavima Windows 7 i novijim te novijim sustavima uz korištenje uobičajenih mrežnih preglednika. Usluga je besplatna, a registrirati se možete putem web obrasca ili vašeg Facebook računa. Usluga je dostupna na području cijele Republike Hrvatske.

POPIS FILMOVA ZA 1. RAZRED

1.  Boris Kolar Vau-vau
2. Marija Jović i Sonja Fabrio Pale sam na svijetu
3. N. Kostelac ; Josip Sudar i Marcel Čukli Crvenkapica
4. Branko Ranitović i Andro Lušičić Srce u snijegu
5. Nick Park Krive hlače
6. Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks                     Basne i bajke iz naše lektire I.    
Tvrdoglavo mače; Bijela priča; Tko je Videku napravio košuljicu       
7. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

POPIS FILMOVA ZA 2. RAZRED

1. Ivo Vrbanić i Dušan Vukotić Svi crteži grada
2. Dušan Vukotić, Vladimir Tadej i Vatroslav Mimica Kauboj Jimmy
3. Zlatko Grgić i Dušan Vukotić Posjet iz svemira
4. Aleksandar Marks i Dušan Vukotić Kako je Ana kupila kruh
5. Mato Lovrić i Dubravko Težak
6. Ljiljana Jojić
7. Krešo Golik Gliša, Raka i Njaka
8. Marija Jović i Sonja Fabrio Metla i Metlenko
9. Walt Disney
10.
Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu
11. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

POPIS FILMOVA ZA 3. RAZRED

1. Milan Blažeković i Zlatko Grgić Palčić
2. Dragutin Vunak Mali vlak
3. Lj. Heidler ; Neda Bendelja, Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks  Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš
4. Neda Bendelja, Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks  Dva miša
5. Milana Blažekovića ili Silvija Petranovića Čudnovate zgode šegrta Hlapića (trailer)
6. Mate Relja Vlak u snijegu (isječak)
7. Victor Fleming Čarobnjak iz Oza (isječak)
8. Vicky Jenson i Andrew Adamson Shrek 1, 2 ili 3 (trailer)
9. Rob Minkoff ; Autor priče: E. B. White Velika pustolovina Stuarta Maloga (trailer)
10. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar
Izbor filmova o Profesoru Baltazaru

POPIS FILMOVA ZA 4. RAZRED

1. Dušan Vukotić Krava na Mjesecu
2. Dragutin Vunak i Borivoj Dovniković  Znatiželja
3. Dušan Vukotić Piccolo
4. Milan Blažeković i Doro Vlado Hreljanović Čudesna šuma (isječak)
5. Vladimir Tadej Družba Pere Kvržice
6. Obrad Gluščević Vuk (dokumentarni film)
7. Branko M. Marjanović Mala čuda velike prirode 1, 2 ili 3 (izbor)
8. Tim Burton Batman (trailer)
9. Richard Donner Superman (trailer)
10. Branko Ištvančić Duh u močvari

POPIS FILMOVA ZA 5. RAZRED

1. Borivoj Dovniković i Dragutin Vunak Znatiželja
2. Dušan Vukotić
3. John Sanford i Will Finn Pobuna na farmi (trailer)
4. Walt Disney po izboru
5. Carlos Saldanha i Chris Wedge Ledeno doba (trailer)
6. Daniel Kušan Koko i duhovi
7. Dražen Žarković Zagonetni dječak
8. Daniel Kušan Ljubav ili smrt
8. Suvremeni animirani film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade
9. Što je film: Uvod u filmske vrste

POPIS FILMOVA ZA 6. RAZRED

1. Braća Auguste and Louis Lumière

Poliveni poljevač, Ulazak vlaka u stanicu

2. Georges Melies Put na Mjesec
3. Petar Krelja Povratak
4. Robert Zemeckis Forrest Gump (trailer)
5. Sam Raimi Spiderman 1 ili 2 (trailer)
6. George Lucas Zvjezdani ratovi ili Ratovi zvijezda (serijal)
7. William Wyler Ben Hur (trailer)
8.
Što je film - filmska izražajna sredstva: slikapromjenjiva slikapokretna slika
9.
10. Suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

POPIS FILMOVA ZA 7. RAZRED

1. Filmovi Charlie Chaplina

2.

Stephen Daldry Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film)
3. Krešo Golik Tko pjeva, zlo ne misli (isječak)
4.
Što je film: Igrani film
5.
Što je film: Gluma u filmu
6. TV-serija Smogovci (ili neka druga aktualna i kvalitetna serija po izboru)
7. Suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

POPIS FILMOVA ZA 8. RAZRED

1. Rudolf Sremec Zelena ljubav
2. Ivo Škrabalo Slamarke divojke
3. Zoran Tadić Druge
4. Ante Babaja
Breza (isječak) ; film
5. Roberto Benigni Život je lijep (isječci)
6. Baz Luhrmann i Craig Pearce Romeo i Julija (trailer)
7. Zagrebačka škola crtanoga filma (BourekKolarVukotićDovniković i dr.)
8.
Što je film: Filmska montaža

 

Na poveznici: filmovi za školu kolegica Sandra Vuk nam donosi popis filmova s Youtube kanala. No, oni nisu tu stalno jer filmovi objavljeni tamo podliježu zaštiti o autorskim pravima pa ih autori često miču pa vodite o tome računa.

 
 
 

Upisi u 1. razred

 

Obavijest o održavanju roditeljskog sastanka o upisu djece u 1. razred

Roditeljski sastanak o upisu djece koja ispunjavaju uvjete za upis u 1. razred Osnovne škole Luka, održat će se u ponedjeljak, 2. ožujka 2020. godine u 18,00 sati u prostorijama OŠ Luka.

Sastanku će prisustvovati školska liječnica i pedagoginja Škole.

Izaberi srednju školu

Upisi u srednju školu

 

Upisi u srednju školu

Sve informacije o upisu u srednje škole možete pronaći na sljedećoj poveznici:

https://www.upisi.hr/upisi/

 

ODLUKA O UPISU U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE

Odluka o upisu u 1. razred srednje škole nalazi se u privitku.

 

OBAVIJEST - WEBINAR

Webinar na temu provedbe ovogodišnji elektroničkih prijava i upisa učenika u I. razred srednje škole održat će se u četvrtak, 24. svibnja 2018., od 13:00 do 14:30 sati. Informacije o webinaru za učenike nalaze se na javnom dijelu sučenja www.upisi.hr i vidljive su svim učenicima.

 

OBAVIJEST ZA OSMI RAZRED

Gradski ured za obrazovanje i ove godine organizira tradicionalnu manifestaciju pod nazivom “Dojdi osmaš, Zagreb, te zove!” koja će se održati u petak, 11. svibnja 2018. godine na Trgu Nikole Šubića Zrinskog (Park Zrinjevac) u vremenu od 10,00 do 16.00 sat.

Cilj ove manifestacije jest predstavljanje obrazovnih programa srednjih škola u Gradu Zagrebu učenicima završnih razreda osnovnih škola i njihovim roditeljima kako bi im se olakšalo donošenje odluke o izboru odgovarajuće škole i nastavku obrazovanja.

 

Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole dostupan je ovdje.

Pravilnik o izmjenama i dopunama dostupan je ovdje.

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018. dostupna je ovdje.

Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu za školsku godinu 2017./2018. dostupne su u publikacijama prema tipu učenika: 

  • Redovni učenici 
  • Učenici s teškoćama u razvoju
  • Umjetnički programi i odjeli za sportaše
  • Primjeri bodovanja 
e-Dnevnik

Kalendar
« Svibanj 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

Office 365

Office 365 je besplatan za sve učenike i nastavnike

Office 365

Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
Korisni linkovi
Lista linkova je prazna
Anketa
Koji od navedenih događaja vas najviše veseli?





Posjetite

 

        

      

Arhiva dokumenata
CMS za škole logo
Osnovna škola Luka / Trg Sv. Roka 3, HR-10296 Luka / os-luka.skole.hr / ured@os-luka.skole.hr
preskoči na navigaciju