Vizija i misija škole

VIZIJA I MISIJA OSNOVNE ŠKOLE LUKA

Vizija i misija škole je polazište i orijentir pri izradi školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa škole. Potrebe učenika naše škole, okruženje u kojem je škola, materijalne mogućnosti i prirodni resursi  bili su temelj za donošenje naše vizije.

Vizija naše škole glasi:

RAZVOJ EKOLOŠKI OSVIJEŠTENOG UČENIKA KOJI ĆE ŽIVJETI U SKLADU S PRIRODOM I SVOJIM OKRUŽENJEM I U SVOJOJ OBITELJI BITI POKRETAČ VAŽNIH PROMJENA NA OČUVANJU PRIRODE.

Predloženu viziju od strane ravnateljice škole nakon kraće rasprave prihvatili su članovi učiteljskog vijeća na sjednici. Naša škola smještena je na površini čija je veličina oko 17 000m2. Najveći prostor je travnati dio oko zgrade škole, dok je manji dio voćnjak u kojemu rastu stare sorte jabuka. Na travnatom dijelu kontinuirano uređujemo cvjetnjak i sadimo ukrasno bilje u „aleju osmaša“. Još uvijek ima dovoljno prostora koje bismo željeli urediti. Stoga je naša vizija proizašla iz našeg prirodnog resursa i uočavanja mogućnosti koje okoliš škole nudi za razvoj naših učenika.

Misija naše škole:

ZAJEDNO ĆEMO S UČENICIMA BRINUTI O ŠKOLSKOM PARKU, DRVEĆU, CVIJEĆU, VOĆKAMA KOJE U NJEMU RASTE.

ZAJEDNIČKIM AKCIJAMA I PROJEKTIMA POTICAT ĆEMO UČENIKE I NJIHOVE RODITELJE NA ČUVANJE OKOLIŠA I PRAVILNO RAZVRSTAVANJE OTPADA.

POTICAT ĆEMO UČENIKE DA STEČENA EKOLOŠKA ZNANJA PRENESU U SVOJE DOMOVE I UOČE VAŽNOST ZDRAVOG OKOLIŠA ZA ŽIVOT ČOVJEKA.

mr. Jasminka Ferek

« Prosinac 2018 »