Projekti koje provodi Osnovna škola Luka:

1. Ruksak (pun) kulture – umjetnost i kultura u vrtiću i školi

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava dostupnost i
   približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u
   sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim
   sadržajima.
   Program razvija njihovo kreativno obrazovanje, senzibilizira djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture
   te omogućuju djeci i mladima pristup svim vrstama umjetnosti i kulture.
   Program zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo
   znanosti i obrazovanja kao dopunski program potpore
   kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

Programske djelatnosti su:

• kazališna umjetnost
  • filmska umjetnost
  • glazbena umjetnost
  • plesna umjetnost
  • vizualna umjetnost
  • književnost
  • baština
  • programi studenata umjetničkih akademija.

2. "Spasimo oprašivače"

3. Projekt "Za dječji osmijeh"

Projekt je započeo 2021. godine pod nazivom "Poučno-kreativne i likovne radionice za djecu i mlade".

Ideja je bila da se nakon velikih zatvaranja i izolacije nastale virusom Covid-19 djeca i mladi druže na otvorenom kroz zabavne poučne igre i likovne radionice.
Shvativši da su djeca bila najviše pogođena pandemijom, od 2022. baziramo provedbu projekta na njih i mijenjamo naziv u "Za dječji osmijeh" te uz poučno-kreativne i likovne radionice dodajemo i kino predstave. Kako bi što veći broj djece sudjelovao protekle godine odlučili smo se da kino predstave osim u Društvenim domovima provedemo u suradnji sa osnovnim školama.
Financiranje projekta osigurava se putem Javnog natječaja Zagrebačke županije, donatora i sponzora.

4. Školska filmska družina

Hrvatski filmski savez uz sufinanciranje od strane Hrvatskog audiovizualnog centra, a u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje provodi program poticanja rada školskih filmskih družina.

Pod pojmom školske filmske družine obuhvaćene su filmske i medijske grupe koje djeluju kao izvannastavna aktivnost pri osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.  S obzirom na to da navedene družine nemaju status pravnih osoba, a škole koji su nositelji istih nisu registrirane za obavljanje audiovizualne djelatnosti, njima je onemogućena prijava na redovne natječaje Hrvatskog audiovizualnog centra. Kako bi se vrijedan trud i rad nastavnika i djece dodatno potaknuo, Hrvatski filmski savez zajedno s Hrvatskim audiovizualnim centrom i Agencijom za odgoj i obrazovanje nudi mogućnost dodatnog financiranja školskih filmskih družina u svrhu njihovog daljnjeg razvoja, ali i razvoja novih družina diljem Hrvatske.