Radovi učenika

Rebusi

Oduzmi i zbroji slova u rebusu i odgonetni konačno rješenje.

U odgovarajuće pravokutnike upiši riječi po redu.

U odgovarajuće pravokutnike upiši odgovore.

Zaokruži smislene riječi! Sretno!

Poredaj slova odgovarajućim redoslijedom.

Princeza Adel

Jednom je živjela jedna prekrasna princeza po imenu Adel. Ona je znala tajnu dvorca i zato je bila zaključana u svojoj sobi po naredbi njenog oca kralja Grudiusa i njene majke kraljice Emanulle. Adel je imala plavu dugu kosu, crvene usne poput ruže i  bila je najljepša u cijelome kraljevstvu. Princ Manull se zaljubio u Adel, pokušao je do nje tri puta, ali su ga spriječili njegovi roditelji kralj Budas i kraljica Gabi. U petak je navečer krenuo k Adel. Adel je jedva čekala da ju netko oslobodi i napokon njen princ na bijelome konju je stigao. Manull je bacio kamenčić u Adelin prozor kako bi je probudio. Probudila se i pitala je Manulla što radi ovdje. Rekao joj je da joj je došao pomoći te neka skoči kroz prozor na trampolin. Adel je skočila i pobjegla s princom Manullom daleko u drugi grad Mullkys. Za četiri dana imali su najljepše vjenčanje na svijetu. Na njihovo vjenčanje došlo je oko dvije tisuće ljudi.Nakon deset mjeseci Adel je rodila dječaka. Adel i Manull su ga nazvali Johan, a kada je Johan navršio sedam godina otišli su u grad Vallut i tamo su živjeli do kraja svoga života.

« Kolovoz 2018 »